Zachowaj spokój to powieść od początku do końca wzbudzająca wiele emocji

Thrillery z wielu powodów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wzbudzają emocje, wywołują gęsią skórkę, jak i zapewniają wiele wrażeń. Jedną z książek posiadających te cechy jest “Zachowaj spokój” i warto po nią sięgnąć.

Doskonała powieść od samego mistrza kryminałów i thrillerów

Autora raczej bliżej przedstawiać nie trzeba. Harlan Coben to postać dobrze znana a wszystko to, co napisze, zawsze jest na wysokim poziomie. Potrafi on umiejętnie wpłynąć na wyobraźnię i wciągnąć stworzonymi przez siebie historiami. Zagłębienie się w nie podczas czytania sprawia, że można poczuć się częścią wydarzeń. Nie inaczej jest i w przypadku tej książki. Pojawiła się jej serialowa wersja i postanowiłem ją sobie przypomnieć, zanim zajmę się oglądaniem i porównywaniem wersji literackiej z ekranową. Przy okazji wzbogaciłem też kolekcję o estetycznie i klimatycznie wydaną książkę.

Wszystkie elementy wskakują na swoje miejsce

Bardzo podoba mi się w powieściach Cobena ciągłe zaskakiwanie. Również i w tym przypadku stworzył on intrygującą fabułę. Jest Adam, który otrzymuje dziwną wiadomość po tym, jak jego przyjaciel popełnił samobójstwo. Na przedmieściach Nowego Jorku dokonano za to brutalnego morderstwa. Do tego FBI zaczyna interesować się rodziną Adama. Pozornie te wątki wydają się nie mieć ze sobą związku. Tyle że autor umiejętnie łączy wszystkie elementy, odsłaniając całość. Czytanie jego książek mogę porównać do układania puzzli. Chęć ich ułożenia spowodowana jest pragnieniem ujrzenia efektu. Właśnie coś takiego odczuwam podczas obcowania z powieściami Harlana Cobena. Za każdym razem mam wielką ochotę poznać zakończenie. Poszczególne części wskakując na właściwe miejsca, odsłaniają szerszy obraz a im bliżej końca, tym więcej pojawia się emocji.

“Zachowaj spokój” wciąga od samego początku

Zachęcam do przeczytania tej książki. Jeśli lubi się thrillery i tego typu historie to jest to świetna propozycja. Trzyma w napięciu i ma się ochotę jak najszybciej poznać zakończenie. Harlan Coben jak zwykle nie rozczarowuje. “Zachowaj spokój” to mocna i mroczna powieść. Warto ją sprawdzić i przenieść się na jakiś czas do niebezpiecznej rzeczywistości. Można liczyć na niezapomniane doznania.

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  

Info